OL: Vi tipper medaljene i skiskyting!
2224 Views

OL: Vi tipper medaljene i skiskyting!

Februar 03, 2022
Skrevet av:

Kristin Roset

Vår mann i SKIsport, Viktor Storsveen har tippet medaljefangsten i de ulike skiskytter øvelsene.

Lørdag 5. februar: Blandet stafett (mix stafett)

  1. Norge
  2. Frankrike
  3. Sverige

 

Mandag 7. februar: 15 km normaldistanse kvinner

  1. Marte Olsbu Røiseland, Norge
  2. Lisa Theresa Hauser, Østerrike
  3. Dorothea Wierer, Italia

 

Tirsdag 8. februar: 20 km normaldistanse menn

1.Sturla Holm Lægreid, Norge
2.Simon Desthieux, Frankrike
3.Johannes Thingnes Bø, Norge

 

Sturla Holm Lægreid. Foto: Viktor Storsveen

Fredag 11. februar: 7,5 km sprint kvinner

  1. Elvira Øberg, Sverige
  2. Anais Chevalier-Bouchet, Frankrike
  3. Marte Olsbu Røiseland, Norge

Lørdag 12. februar: 10 km sprint herrer

  1. Johannes Thingnes Bø, Norge
  2. Quentin Fillon Maillet, Frankrike
  3. Tarjei Bø, Norge

 

 

Tiril K. Eckhoff


Søndag 13. februar: 
10 km jaktstart kvinner

  1. Marte Olsbu Røiseland. Norge
  2. Julia Simon, Frankrike
  3. Tiril K. Eckhoff, Norge

Søndag 13. februar: 12,5 km jaktstart menn

  1. Quentin Fillon Maillet, Frankrike
  2. Benedikt Doll, Tyskland
  3. Johannes Thingnes Bø, Norge

Tirsdag 15. februar: 4 x 7,5 km stafett menn

  1. Norge
  2. Frankrike
  3. Russland

Onsdag 16. februar: 4 x 6 km stafett kvinner

  1. Sverige
  2. Frankrike
  3. Norge

 

Fredag 18. februar: 15 km fellesstart herrer

  1. Tarjei Bø, Norge
  2. Quentin Fillon Maillet, Frankrike
  3. Sturla Holm Lægreid, Norge

 

Lørdag 19. februar: 12,5 km fellesstart kvinner

1. Marte Olsbu Røiseland, Norge
2.  Hanna Øberg, Sverige
3.  Marketa Davidova, Tsjekkia

 

PROGRAM OL NORSK TID

Kinesisk tid ligger syv timer foran norsk tid. De fleste norske gullfavorittene skal i aksjon i rimelig tid, sett med norske øyne, men alpinistene og friskikjørerne konkurrerer på natten. Her får du full oversikt over alle øvelsene, og når du må skru på vekkerklokken for å få med deg høydepunktene fra OL i Beijing. Discovery har TV-rettighetene, NRK sender OL på radio.

Tidspunktene i oversikten er hva uret viser i Norge.

Torsdag 3. februar

02.00: Curling, blandet lag, innledende runder

05.10: Ishockey, kvinner, innledende runder

11.00: Fristil, kulekjøring, kvinner, kvalifisering

12.45: Fristil, kulekjøring, menn, kvalifisering

 

Fredag 4. februar

01.35: Curling, blandet lag, innledende runder

02.55: Kunstløp, lagkonkurranse

05.10: Ishockey, kvinner, innledende runder

13.00: Åpningsseremoni

 

Lørdag 5. februar

02.00: Curling, blandet lag, innledende runder

03.45: Snøbrett, slopestyle, kvinner, kvalifisering

07.20: Hopp, normalbakke, menn, kvalifisering

08.45: Langrenn, 15 kilometer fellesstart med skibytte, kvinner

09.30: Skøyter, 3000 meter, kvinner

10.00: Skiskyting, blandet stafett

11.45: Hopp, normalbakke, kvinner

12.00: Kortbaneløp, diverse øvelser

12.10: Aking, menn

12.30: Fristil, kulekjøring, menn, finale

 

Søndag 6. februar

02.00: Curling, blandet lag, innledende runder

02.30: Kunstløp, lagkonkurranse

02.45: Snowboard slopestyle kvinner finale

04:00: Alpint, utfor menn

05.30: Snowboard slopestyle menn kvalik

08.00: Langrenn 30 kilometer fellesstart med skibytte, menn

09.30: Skøyter 5000 m menn

12:00: Hopp, normal bakke menn

12.30: Fristil, kulekjøring, kvinner, finale

12.30: Aking, menn

 

Mandag 7. februar

02.00: Curling, blandet lag, innledende runder

02.15: Kunstløp, lagkonkurranse

02.30: Friski, Big Air, kvalifisering, kvinner

03:15: Storslalåm, kvinner, 1. omgang

05.00: Snowboard slopestyle, menn, finale

06.30: Friski, Big Air, kvalifisering, kvinner

06:45: Storslalåm, kvinner, 2. omgang

09.30: Skøyter, 1500 meter, kvinner

10:00: Skiskyting, 15 kilometer, kvinner

12:45: Hopp, blandet lagkonkurranse

12.30: Kortbaneløp, diverse øvelser

12.50: Aking, kvinner

 

Tirsdag 8. februar

02.15: Kunstløp, menn, kortprogram

03.00: Friski, Big Air, finale kvinner

04.00: Alpint, super-G, menn

07.00: Curling, blandet lag, bronsekamp/finale

09:00: Langrenn, sprint, fri teknikk, kvinner og menn

09:30: Skiskyting, 20 kilometer, menn

11.30: Skøyter, 1500 meter, menn

12.50: Aking, kvinner

 

Onsdag 9. februar

02.30: Snøbrett, halfpipe, kvinner, kvalifisering

03:15: Alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner

04.00: Snøbrett, snøbrettcross, kvinner, kvalifisering

04.00: Friski, Big Air, finale, menn

06:45: Alpint, slalåm, kvinner, 2. omgang

07.30: Snøbrett, snøbrettcross, kvinner, finale

09:00: Kombinert, hopp, normalbakke

12:00: Kombinert, langrenn

12.00: Kortbaneløp, diverse øvelser

13.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn

13.20: Aking, dobbel

 

Torsdag 10. februar

02.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn

02.30: Skeleton, menn

02.30: Kunstløp, menn, friløp

03.30: Alpint, kombinasjon utfor menn

04.15: Snøbrett, snøbrettcross menn kvalifisering

07.00: Snøbrett, snøbrettcross menn finale

07:15: Alpint, kombinasjon slalåm menn

08:00: Langrenn, 10 kilometer klassisk, kvinner

12.00: Fristil (ski), blandet lag, hopp

13.00: Skøyter, 5000 meter, kvinner

14.10: Aking, lagkonkurranse

 

Fredag 11. februar

02.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn

02.30: Skeleton, kvinner

04.00: Alpint, super-G, kvinner

08:00: Langrenn, 15 kilometer, klassisk, menn

09.00: Skøyter, 10.000 meter, menn

10:00: Skiskyting, sprint, kvinner

12.00: Hopp, stor bakke, menn, kvalifisering

12.00: Kortbaneløp, diverse øvelser

13.20: Skeleton, menn

 

Lørdag 12. februar

02.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn

03.00: Snøbrett, snøbrettcross, blandet lag

08.30: Langrenn, stafett, kvinner

09.00: Skøyter, lagtempo, kvinner og 500 meter, menn

10.00: Skiskyting, sprint, menn

12.00: Hopp, stor bakke, menn

12.00: Kunstløp, isdans

13.20: Skeleton, kvinner

 

Søndag 13. februar

02.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn

03.00: Friski, slopestyle, kvinner, kvalifisering

03.15: Storslalåm, menn, 1. omgang

06.45: Storslalåm, menn, 2. omgang

08.00: Langrenn, stafett, menn

10.00: Skiskyting, jaktstart, kvinner

11.45: Skiskyting, jaktstart, menn

12.00: Fristil, hopp, kvinner, kvalifisering

12.00: Kortbaneløp, diverse øvelser

14.00: Skøyter, lagtempo, menn og 500 meter, kvinner

 

Mandag 14. februar

02.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn

02.15: Kunstløp, isdans

02.30: Snøbrett, Big Air, kvalifisering, kvinner

02.30: Friski, slopestyle, kvinner, finale

05.30: Friski, slopestyle, kvalifisering, menn

06.30: Snøbrett, Big Air, kvalifisering, menn

12.00: Hopp, laghopp, stor bakke, menn

12.00: Fristil, hopp, kvinner, finale

 

Tirsdag 15. februar

02.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn

02.30: Friski, slopestyle, menn, finale

02.30: Snøbrett, Big Air, finale, kvinner

04.00: Alpint, utfor, kvinner

06.00: Snøbrett, Big Air, menn, kvalifisering,

07.30: Skøyter, lagtempo kvinner og menn, finaler

09.00: Kombinert, hopp, stor bakke, menn

10.00: Skiskyting, stafett, menn

11.00: Kunstløp, kortprogram, kvinner

12.00: Fristil, hopp, kvalifisering, menn

12.00: Kombinert, langrenn

 

Onsdag 16. februar

02.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn

03.15: Alpint, slalåm menn 1. omgang

05.10: Ishockey, kvartfinaler, menn

06.45: Alpint, slalåm menn 2. omgang

08.45: Skiskyting, stafett, kvinner

10:00: Lagsprint, kvinner og menn, klassisk, semifinaler

12:00: Lagsprint, kvinner og menn, klassisk, finaler

12.00: Fristil, hopp, menn, finale

12.30: Kortbaneløp, diverse øvelser

 

Torsdag 17. februar

02.05: Curling, innledende menn/kvinner

02.30: Fristil, halfpipe kvinner kvalifisering

03.30: Alpint, kombinasjon utfor kvinner

04.30: Fristil, skicross kvinner kvalifisering

05.10: Ishockey, finale kvinner

07.00: Alpint, kombinasjon slalåm kvinner

07.00: Fristil, skicross kvinner finale

09.00: Kombinert, lagkonkurranse hopp stor bakke

09.30: Skøyter, 1000 meter kvinner

11.00: Kunstløp, friløp, kvinner

12.00: Kombinert, lagkonkurranse, langrenn

 

Fredag 18. februar

04.45: Fristil, skicross kvalifisering menn

05.10: Ishockey, semifinale 1, menn

07.00: Fristil, skicross finaler menn

07.05: Curling, bronsekamp, menn

09.30: Skøyter, 1000 meter, menn

10.00: Skiskyting, fellesstart, menn

11.30: Kunstløp, parløp, kortprogram

14.10: Ishockey, semifinale 2, menn

 

Lørdag 19. februar

04.00: Alpint, lagkonkurranse

07.00: Langrenn, 50 kilometer, fri teknikk, menn

07.05: Curling, menn, finale

08.00: Skøyter, fellesstart, kvinner og menn

10.00: Skiskyting, fellesstart, kvinner

12.00: Kunstløp, parløp, friløp

13.05: Curling, bronsekamp, kvinner

14.10: Ishockey, bronsekamp, menn

 

Søndag 20. februar

02.05: Curling, finale kvinner

05.10: Ishockey, finale menn

07.30: Langrenn, 30 kilometer fri teknikk kvinner

13.00: Avslutningsseremoni

 

 

 

 

Følg oss på sosiale medier

ABONNER PÅ NYHETSBREVET

For å se hvordan vi bruker din informasjon, ta en titt på vår Privacy policy